1. Anasayfa
  2. Genel

Diş Hekimleri için SEO & Dijital Pazarlama Tavsiyeleri

Diş Hekimleri için SEO & Dijital Pazarlama Tavsiyeleri

Aama motoru optimizasyonu (SEO) web sitelerinin arama motoru sonuçlarında üst sıralarda yer almasını amaçlar. Belirli bir konuda arama yaptığınızda, her zaman en üstte bir dizi web sitesi vardır. Ancak doğal olarak diş hekimliği muayenehanenizin en üstte olmasını istersiniz. Bunun nedeni iyi bir metin yazılmış olmasıdır. Google gibi arama motorları web sitelerini örümcek isimli botları ile tarar ve veritabanına ekler -indeksler. Belirli sayıda kelime içeren ve belirli anahtar kelimelerin organik olarak tekrarlandığı iyi bir metin yazın. Eğer eksik kısımlar varsa web siteniz diğer tüm web sitelerinin altında görünecektir. Tabii ki bunu istemezsiniz. 7inci.com olarak diş kliniği web sitenizin en üstte görünmesi için yardımcı olacağız!

SEO ve Dijital Pazarlama Arasındaki Fark Nedir?

Bazı insanlar hala SEO ve Dijital Pazarlamayı (SEM: Search Engine Marketing) karıştırıyor. Aralarındaki fark tam olarak nedir? SEO sizi herhangi bir ücret ödemeden üst sıralara taşır. Arama motoru reklamcılığı olarak da bilinen SEM ise tamamen dijital reklamcılıkla ilgilidir. Daha sonra ücretli bir reklamla otomatik olarak Google’ın en üstüne yerleştirilirsiniz. Bütçeniz bittiğinde, reklamınız en üstten aşağı iner. Web sitenize tıklayan herkes paraya mal olur. SEO’da durum böyle değildir. 7inci SEO Ajansı, size ait diş sağlığı merkezini arama sonuçlarında (başta Google olmak üzere Yandex ve Bing!) üst sıralarda yer alması için yeterli tecrübeye ve donanıma sahibiz. Olasılıkları merak ediyor musunuz?  Size kurumsal olarak seo danışmanlığı vermek için hazırız, bu yüzden bizimle iletişime geçmeyi unutmayın.

Diş Klinikleri için SEO Neden Önemlidir?

Arama motoru optimizasyonu 3 bileşene odaklanır: içerik, otorite ve teknoloji. Arama motoru optimizasyonu başlık etiketleri, anahtar kelimeler, kelime sayısı, kodlama, alt yapı, yükleme hızı, geri bağlantılar ve dahili bağlantıları içerir. Arama motoru optimizasyonu zaman alıcı olabilir. Artık bu gereksinimler gittikçe daha katı hale geliyor, hatta artık içeriklere zengin şemalar, fotoğraf ve video gibi medyaların dahil edilmesi gerekecek kadar derinleşiyor.

Diş hekimleri ve klinik sahipleri için sizlere mini bir tanışma toplantısı düzenleme fırsatı sunuyoruz, web sitenizin durumunu gözden geçiriyoruz ve ihtiyaçlarınızı + hedeflerinizi tartışıyoruz. Ne elde etmek istediğinize ve diş hekimliği web siteniz için nelerin başarılabileceğine odaklanıyoruz.

Diş Hekimi, Ortodontist Web Siteleri SEO Faydaları

Sadece diş hekimleri değil ortodonti uzmanları için etkilii ve Google yönergelerine uygun SEO Paketlerimiz bulunuyor.

  • Web siteniz arama sonuçlarında rakip firmalardan daha üst sıralarda yer alacaktır.
  • Web siteniz Google’da daha fazla gösterim ve tıklama alacaktır.
  • Daha fazla ziyaretçi ile beraber yeni müşteriler edineceksiniz.

Diş Hekimlerine SEO Önerileri: Otorite

Daha önce içerik, otorite ve teknolojiden bahsetmiştik. İçerik nedir? İçerik kelimesini duyduğunuzda aklınıza veri, ürün ve bilgi gelmelidir. Web siteniz bu unsurları içeriyor mu? O zaman web sitenizin ürünlerinizi veya hizmetlerinizi arayan kişiler tarafından bulunma ihtimali vardır. Peki gerçekten nasıl iyi içerik elde edebilirim?

  1. Okuyucunuzla konuşun. Metninizi sanki okuyuculara hikâyenizi anlatıyormuş gibi yazın. Okuyucular daha sonra kendilerini ilgili hissedeceklerdir.
  2. Çarpıcı, etkileyici ve sıradışı ifadeler kullanın. Doğru kelimeleri kullanarak okuyucuyu hikayenize dahil edersiniz.
  3. Sayfanızın düzenli olduğundan emin olun. Bir şey iyi düzenlenmişse, okunması daha çekici olur. Görsel seçimine dikkat edin ve tüm metni aynı paragrafa yerleştirmeyin. Kısa ama net cümleler yazın.
  4. Hedef kitlenizin ilginç bulacağı bir şey yazın. Hedef kitleniz içerikleri ilginç bulmazsa,okumaya devam etmeyecektir. Bu yüzden hedef kitlenize yanıt verin. Örneğin, dişlerinize bakmanın en iyi yolunu içeren ve açıklayan bir metin yazın.
  5. Anahtar kelimeler kullanın. Metninizde anahtar kelimelerin sıkça doğal olarak geçmesini sağlayın. Hedef kitleniz bu kelimeler sayesinde metninizi bulacaktır. Örneğin, İstanbul diş hekimi veya diş beyalatma etc.

SEO Uyumlu İçerik & Sayfa Nasıl Oluşturulur?

1. Adım: Anahtar kelime araştırması, insanlar aslında hangi anahtar kelimeleri arıyor?
İnsanların, hakkında metin yazdığınız konuyla ilgili bilgi ararken yazdıkları anahtar kelimeleri bulmanız gerekir. Bir diş hekimliği için, insanların diş hastalıklarıyla ilgili kelimeleri araması mantıklı ve olasıdır.

2. Adım: SEO metninizin amacını ve hedef kitlesini belirleyin.
Metninizi hangi hedef kitle için yazdığınıza bakın. Bölgede bir diş hekimi arayan insanlar için Google benim işletmem kaydını yapın. 7inci.com olarak SEO metninde doğru hedef kitleye hitap edebilmemiz için kapsamlı bir hedef kitle araştırması yapabiliriz.

3. Adım: SEO metni yazımı.
Adım 1’de bulduğunuz anahtar kelimeleri kullanın ve daha önce tartıştığımız iyi içerikle ilgili ipuçlarını uygulayın. İyi bir metin mi yazıldı? O zaman diş hekimliği arama sonuçlarının en üstünde bir yerde görünme ihtimaliniz vardır.

4. Adım: SEO metinlerinizi optimize edin.
Son dokunuşlar Bu adımda, metninizin ne hakkında olduğunu Google’a açıkça belirtmeniz gerekir. İyi bir başlık kullandığınızdan emin olun. Ve başlıklarınızda anahtar kelimelerı geçirin.

Diş Hekimleri için Dijital Pazarlama & SEO Önerileri

Google’da arama yapan kişilerin büyük bir çoğunluğu organik sonuçlarda bir interenet sitesine tıklıyor. Bu çoğunluk %85’den fazladır. Bu nedenle SEO’ya yatırım yapmak, web site trafiğinin büyümesi için önemli ve sürdürülebilir bir stratejidir. Her ay yüz binlerce kişi Google’da diş hekimi tarzı aramalar yapıyor.

Milyonlarca kişi Google’a ağız bakımı çözümleri hakkında sorular soruyor. Ayrıca rakipleriniz SEO ve dijital pazarlama yatırım yapıyor! Bir diş kaplamasının maliyeti nedir? hakkında içerik oluşturabilir, blog yazıları ile hastalara ücretsiz bilgi vererek güven kazanabilir, uzmanlığınızı kanıtlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir