1. Anasayfa
 2. Genel

Doktorlar, Sağlık Kurumları ve Hastaneler için SEO Çalışması

Doktorlar, Sağlık Kurumları ve Hastaneler için SEO Çalışması

Diğer tüm sektörlerde olduğu gibi Türkiye’de de sağlık hizmetleri giderek daha rekabetçi hale gelmektedir. Yine de birçok sağlık kurumu ve kliniğin web siteleri arama motorları için optimize edilmemiş durumda. Bu, web sitesindeki sağlık ve tıbbi tedavi tekliflerinizin Google’da kolayca bulunamayacağı anlamına gelir. Arama motoru optimizasyonu her türlü dijital pazarlama stratejisinin en önemli parçalarından bir tanesidir. Doğru uygulanacak SEO hizmetleri sağlık kuruluşunuzun yeni hastalar edinmesine, çevrimiçi görünürlüğünü artırmasına ve işinizi büyütmesine yardımcı olacaktır.

Sağlık sektörünün benzersiz ihtiyaçlarını anlayan deneyimli SEO uzmanlarından oluşan bir ekibimiz var. Sonuç veren özel bir SEO stratejisi geliştirmenize yardımcı olabiliriz.

Sağlık sektörü için sunduğumuz Dijital Pazarlama Hizmetlerinden bazıları şunlardır:

 1.  Arama motoru optimizasyonu (SEO)
 2.  Tıklama başına ödeme (PPC) reklamcılığı – Google Ads etc.
 3.  Sosyal medya pazarlaması (SMM) – Facebook, Instagram etc.
 4.  İçerik pazarlama
 5.  İtibar yönetimi
 6.  Yerel SEO
 7.  Kurumsal SEO
 8.  Uluslararası SEO

Her sağlık kuruluşunun farklı olduğunu biliyoruz, bu nedenle hizmetlerimizi özel ihtiyaçlarınıza ve hedeflerinize göre uyarlıyoruz. SEO ile sağlık hizmetleri işinizi büyütmenize nasıl yardımcı olabileceğimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için bugün bize ulaşın.

SEO, herhangi bir web sitesinin Google ve diğer arama motorlarında görünür olması için gereklidir. Sağlık kuruluşlarına ait web siteleri için seo daha da önemlidir, çünkü hastalar tedaviler, doktorlar ve klinikler hakkında bilgi almak için çevrimiçi arama yaparlar.

Sağlık Kurumları için SEO Nasıl Yapılır?

Sağlık hizmetleri için SEO; hastanelerin, kliniklerin, doktorların ve sağlık hizmetleriyle ilgili diğer işletmelerin web sitelerini tanıtmak ve çevrimiçi görünürlüklerini artırmak için kullanılır. Sağlık hizmetlerinde SEO’nun amacı, web sitesine daha fazla ziyaretçi çekmektir, bu da daha fazla hasta veya müşteri getirecektir.

Sağlık sektörü için SEO’da kullanılan yaygın stratejilerden bazıları, web sitesi içeriğini ilgili anahtar kelimeler için optimize etmeyi, yüksek kaliteli web sitelerinden bağlantılar oluşturmayı ve bilgilendirici blog gönderileri ile makaleler oluşturmayı içerir. Buna ek olarak, içerik paylaşmak ve potansiyel hasta veya müşterilerle ilişki kurmak için sosyal medya kullanılabilir.

Doktorlar için SEO Neden Önemlidir?

SEO, çevrimiçi ortamda görünür olmak isteyen her işletme için önemlidir, ancak sağlık şirketleri için özellikle önemlidir. Bunun nedeni, insanların sağlıkları hakkında bilgi almak için giderek daha fazla internete yönelmesi ve arama motoru sonuçlarında üst sıralarda yer alan web sitelerine güvenme olasılıklarının daha yüksek olmasıdır.

Ayrıca SEO, sağlık şirketlerinin belirli hastaları veya müşterileri hedeflemesine yardımcı olabilir. Örneğin, bir şirket belirli bir şehirden veya eyaletten daha fazla hasta çekmek istiyorsa, bu bölgelerdeki görünürlüğünü artırmak için yerel SEO taktiklerini kullanabilir.

7inci SEO Ajansı, sağlık şirketlerine uygun fiyatlı hizmetler sunan en iyi puan alan bir SEO şirketidir. Sağlık sektörünün benzersiz ihtiyaçlarını anlayan ve istenen sonuçları elde etmenize yardımcı olacak deneyime ve tecrübeye sahibiz!

Artan sağlık merkezleri nedeniyle SEO’da rekabet büyüyor!

Web siteniz bir aramada Google’da ilk 3 sırada çıkarsa, listenin alt sıralarında olmanıza kıyasla web sitenize yaklaşık %75 daha fazla tıklama alırsınız.

Bu tıklamalar tıbbi muayenehaneniz, sağlık tesisiniz veya kliniğiniz için önemlidir çünkü tekliflerinizle gerçekten ilgilenen insanları web sitenize getirir – aksi takdirde bu anahtar kelimeyi kullanmazlardı.

Web sitenizin Google’da ilk sayfada bulunmasını sağlamak için zaman ve para yatırımı gerektirir. Sağlık SEO’sunda kullandığınız yöntem ve stratejiler ile Google sıralamanızda, web sitesi trafiğinizde ve hasta sayınızda diğer tıbbi kuruluşlara kıyasla büyük fark yaratacaktır.

Özel Hastaneler için SEO Çalışması

Birçok hastane ve klinik şu anda SEO optimizasyonu yapılmış iyi bir web sitesine sahip değil. Bunu ne kadar erken yapmaya başlarsanız, web sitenizi Google’da üst sıralara çıkarma şansınız o kadar artar. SEO esas olarak web sitenize ücretli reklam içermeyen organik trafik çeker. SEO’nun arama sonuçları üzerinde bir etki göstermesi genellikle biraz zaman alır. Buna ek olarak, web sitenizin ziyaretçileriniz için içerik ve kullanılabilirlik açısından düzenlenmesi gerekebilir.

Sağlık Kuruluşları için SEO Hizmeti Gerekli midir?

İstatistiklerden birkaç rakam:

 • Bir şeye ihtiyaç duyan insanların %93’ü işe bir arama motoruyla (çoğunlukla Google) başlıyor.
 • Her 5 tüketiciden 4’ü yerel bilgi bulmak için arama motorlarını kullanıyor.
 • Tüm Google aramalarının %5’i sağlıkla ilgilidir.

Her sağlık web sitesi, tedavi uygulamaları için hasta alabilmek adına SEO’ya ihtiyaç duyacaktır. Her tıp merkezinin Google’da öne çıkmak ve rekabette bir adım önde olmak için SEO stratejilerine yatırım yapması önemlidir.

SEO yalnızca daha yüksek bir ROI (yatırımınızın geri dönüşü) sağlamakla kalmaz, aynı zamanda sağlık kurumunun güvenilirliğini, ziyaretçi sayısını, internet görünürlüğünü, itibarını ve markalaşmasını da artırır.

Tıp Merkezi ve Medikal için EAT Önemi – EAT Nedir?

İçerik ve backlink (bağlantı kurma), otorite kurabilmek için SEO’nun üç ayağından ikisi olmuştur. Google, içeriğin yüksek kalitede olmasını ve bağlantıların alakalı olmasını ayrıca yüksek kaliteli web sitelerinden gelmesini giderek daha önemli hale getirmektedir.

EAT (Uzmanlık, Yetkinlik ve Güvenilirlik) anlamına gelen (Expertise, Authority, Trustworthiness) kelimelerinden oluşur. Google bir adım daha ileri giderek, E-A-T’nin sayfa kalitesi için en önemli üç derecelendirmeden biri olduğunu belirtmiştir. Burada Google, YMYL (Your Money or Your Life) olarak adlandırılan web sitelerine daha eleştirel bir gözle bakmaktadır.

İnsanların finansal durumunu ve sağlığını etkileyen web sitelerinde EAT en önemli sıralama unsurudur.

Hangi Sağlık Branşları için SEO Hizmeti Veriyoruz?

 1. Dermatolog
 2. Kardiyolog
 3. Onkolog
 4. Üroloji Uzmanı
 5. Dahiliye Uzmanı
 6. Endokrinoloji Uzmanı
 7. Jinekolog
 8. Ortodontist
 9. Op. Göz Doktoru
 10. Optometrist
 11. Tıp Laboratuvarı
 12. Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi ve
 13. Fizyoterapist SEO Uzmanı.
İlginizi Çekebilir