1. Anasayfa
  2. Genel

Avukatlar İçin SEO Uzmanı – Hukuk Bürolarına SEO Hizmeti

Avukatlar İçin SEO Uzmanı – Hukuk Bürolarına SEO Hizmeti

Hukuk firmaları ve pazarlama sık rastlanan bir kombinasyon olmayabilir. Ama endişelenmeyin! Hukuk firmanızda dijital pazarlamayı başlatmak için bir yazılım geliştirme uzmanı olmanıza gerek yok. Herhangi bir avukat, biraz yardımla aşağıdaki SEO ipuçlarını doğrudan kendi firması için uygulayabilir (veya profesyonel destek alarak uygulatabilir).

Daha fazla müvekkil edinmek çok ekstrem teknikler gerektirmez. Aşağıdaki SEO ipuçlarıyla web sitenize daha fazla ziyaretçis(dolayısıyla müvekkil) çekmek için bugün bir başlangıç yapabilirsiniz. SEO’nun temelleri ile başlayacağız. Avukatlık web sitenizin halihazırda ‘SEO dostu’ olup olmadığını görelim.

Hukuk Firmaları ve Avukatlar için 7 SEO İpucu

Hukuk Firmalarına Özel SEO Uzmanı

#1 Web Siteniz Daha Hızlı Olsun!

Web sitenizin yüklenme hızı, ziyaretçinin kullanıcı deneyimini doğrudan etkiler. Dolayısıyla Google’daki konumunuzu ve pozisyonunuzu da etkiler. 1 saniyelik gecikmenin şunlara yol açabileceğini biliyor muydunuz?

  • Sayfa görüntülemelerinde azalma,
  • Web sitesi ziyaretçi memnuniyetinde azalma,
  • Web sitesi üzerinden daha az yeni müşteri edinimi.

Büyük bir mesele gibi görünmeyebilir, ancak web sitenizin hızı iyi bir çevrimiçi iş için çok önemlidir. Çevrimiçi ortamda yeni müşteriler çekmek istiyorsanız, web sitenizin hızının sıfıra yakın olması önemlidir. Bilgili bir avukat arayan potansiyel müvekkiller, web sitenizin yüklenmesini bekleyecek sabra sahip olmayabilir. Google’a geri tıklayıp başka bir rakibin web sitesini ziyaret etmeyi tercih ederler. Bu da Google’daki sıralamanıza zarar verir.

#2 Avukatlar için SEO Uyumlu Web Sitesi Tasarımınız Olsun

Google’da üst sıralara çıkmak, web sitenizi en iyi kullanıcı deneyimi için optimize edilecek şekilde ayarlamak anlamına gelir. Sonuçta Google arama motorunun amacı, arama yapan bir kişinin Google’a yönelttiği soruların yanıtlarını içeren mükemmel web sitesini bulmasını sağlamaktır.

Bu nedenle, hukuk firmanızın web sitesi kesinlikle mobil duyarlı (responsive) web tasarıma sahip olmalıdır. Bu, web sitesinin masaüstü bilgisayarlarda (dizüstü bilgisayarlar ve PC’ler), tabletlerde ve akıllı telefonlarda görüntülenebilmesi gerektiği anlamına gelir. Web sitesi daha sonra ekranın boyutuna göre uyarlanır. Sonuç olarak, hiçbir öğe veya düğme gözden kaçmaz.

Birçok kişi bilgi aramak için akıllı telefonlarını kullanıyor. Bu nedenle, önce iyi bir mobil web sitesine ve ancak daha sonra “Mobile First Design” olarak da bilinen iyi bir masaüstü web sitesine odaklanmak daha iyidir.

Buna ek olarak, tüm sayfaların değerli olmasını sağlayarak optimum bir kullanıcı deneyimi sağlayabilirsiniz. Bu, hepsinin yeterli metin ve tercihen bir resim içerdiği anlamına gelir. Google ve diğer arama motorları, sayfanın ne hakkında olduğunu ve hangi arama sorgusunda yer alacağını görmek için sayfalarınızdaki metni ve içeriği tarar.

Ziyaret etmekten hoşlandığınız bazı web sitelerini düşünün. Bu web sitelerinden ne öğrenebilirsiniz? Size en iyi çevrimiçi deneyimi sunmak için ne yapıyorlar?

 #3 Hukuk Firmanız için Anahtar Kelime Araştırması Yapın..

Rastgele metinler yazmak daha fazla web sitesi ziyaretçisi çekmeye ilk başta yardımcı olsa da uzun süreçte etkili bir yöntem değildir.

Hukuk firmanız için SEO stratejisinin en önemli kısmı, insanların hangi kelimeleri aradığını kavrayabilmektir. Bunlar anahtar kelimeler olarak da bilinir. Bu arada anahtar kelimeler kelime olmak zorunda değildir; aşağıdaki gibi kısa ifadeler de olabilirler: “İstanbul’un en iyi hukuk bürosu“.

Şirketiniz için en önemli anahtar kelimelerin web sitenizin geneline yaymanız doğru bir yaklaşım olacaktır. Yani, bizim için konuşursak (7inci.com) “internet ajansı” ve “seo uzmanı”, “dijital pazarlama” sayılabilir. Bu anahtar kelimeler bizim için önemlidir ve bu yüzden onları stratejik olarak sayfalara yerleştiririz.

#4 Hedef Anahtar Kelimeler Bazında Sayfalar Oluşturun

Hangi anahtar kelimelerin çok arandığını anladıktan sonra, firmanız için bunlardan yararlanmaya başlayabilirsiniz. Daha sonra bu anahtar kelimeler etrafında sayfalar (veya blog makaleleri) oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Doğru anahtar kelimeleri seçtiğinizden ve spesifik olmaya cesaret ettiğinizden emin olun. Hatta rekabetin az olduğu bir anahtar kelime seçmenin de zararı olmaz. Muhtemelen bu anahtar kelimeler daha az web sitesi trafiği oluşturacaktır, ancak web sitenize faydası dokunacaktır. “Anlaşmalı Boşanma Avukatı” araması yapan biri dönüşümü yüksek olan bir müşteridir. Bu kişi web sitenize gelirse ona yardımcı olabilirseniz, büyük olasılıkla sizinle iletişime geçecektir. Bu uzun kuyruklu kelime öbeklerinin, arama terimleri oldukça spesifiktir, bu nedenle her ay yüzlerce kişi arama yapmayacaktır. Bununla birlikte, bu anahtar kelimenin oluşturduğu web sitesi ziyaretçileri son derece değerlidir.

#5 Avukatlara Özel SEO Uzmanı İle Çalışın!

Ne yazık ki Google tarafından cezalandırılan ve şimdi bu konuda ne yapabileceklerini merak eden şirketlerin bize düzenli olarak geldiğini görüyoruz.

Birçok şeyde olduğu gibi: önlem almak tedavi etmekten daha iyidir.

Google’ın sizi cezalandırmasını önleyin, çünkü sonuçları korkunç ve geri dönüşümü zor olur!

Bu ipuçlarıyla Google Cezasına maruz kalıp kalmadığınızdan emin olabilirsiniz.

  • Google’u ve web sitesi ziyaretçisini kandırmak için anahtar kelimelerle dolu beyaz bir arka plan üzerine beyaz metin koymayın.
  • Web sitenizin güvenli olduğundan ve saldırıya uğramadığından emin olun. Hacklendikten sonra Google’ın ve müşterilerinizin güvenini kaybedersiniz. Web siteniz bir kez hacklendiğinde, Google’daki eski konumlarınızı geri kazanmanız aylar hatta yıllar alabilir.
  • Anahtar kelime doldurma (spam) gibi black hat seo tekniklerine başvurmayın. Bu anahtar kelimeleri doğal olmayacak ve kullanıcıları rahatsız edecek şekilde aşırı kullanma anlamına gelir. Web sitenizde veya belirli bir sayfada belirli anahtar kelimeleri aşırı kullanırsanız, Google bunu yalnızca daha üst sıralarda yer almak için yaptığınızı anlayacaktır.

#6 Google My Business ile Local SEO Önem Verin!

Hukuk firmanız uluslararası mı yoksa bölgesel olarak mı faaliyet gösteriyor? Her iki durumda da, yerel bulunabilirliğin size en fazla faydayı sağlama ihtimali son derece yüksektir.

Bu durumda Google My Business, sıralamanızı olumlu yönde etkilemek için son derece önemlidir. Ücretsiz bir Google Benim İşletmem hesabı oluşturduktan sonra, bir aktivasyon kodu içeren bir mektup alana kadar beklemeniz gerekir. Web sitenizi doğruladıktan sonra, işletmeniz Google’ın haritasında listelenecektir. Birisi yakındaki bir hukuk firmasını aradığında, firmanız haritada gösterilecektir.

#7 Harekete Geçirici Mesajlar Kullanın!

Avukatlar için SEO Neden Önemli? Yukarıdaki ipuçlarını uygulayarak sitenize daha fazla ziyaretçi çektiğinizi varsayalım, bunun yeni müşterilere yol açmasını nasıl sağlarsınız?

Bunu, Call To Action (CTA) kullanarak yaparsınız.

Harekete geçirici mesajlar, web sitenizin ziyaretçisini bir eylem gerçekleştirmeye çağırır. Örneğin; Bizimle iletişime geçin, hemen satın alın, bültene abone olun, bir form gönderin vb. Güçlü bir Eylem Çağrısı, web sitesi ziyaretçilerine yön verir, onlara neyin değerli bir eylem olduğunu bildirmek için kullanırsınız. Hatta insanların ücretsiz danışmanlık talep etmelerini sağlayan bir CTA bile oluşturabilirsiniz.

Hukuk Firmanız için SEO Danışmanı & Hizmeti

Yukarıdaki ipuçlarını tek başınıza yönetmekte zorlanıyor musunuz? O halde hiçbir yükümlülük altına girmeden bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Kurumsal ve profesyonel bir seo ajansı olarak, ücretsiz anahtar kelime araştırması ve web siteniz için somut ipuçları konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

İlginizi Çekebilir